Badanie znaku

Badanie znaku

CEL BADANIA ZNAKU

 

Przed zgłoszeniem znaku towarowego

Warto sprawdzić czy znak ma szanse uzyskać ochronę, czyli sprawdzić czy:

  • istnieją przeszkody bezwzględnych do uzyskania ochrony znaku (tzn. czy urząd może odmówić udzielenia ochrony),
  • istnieją znaki wcześniejsze, które kolidują z badanym znakiem, a w efekcie mogą stanowić przeszkodę nie tylko jego rejestracji, ale również i legalnego używania na analizowanym terytorium.

Badanie znaku towarowego może uchronić przed niepotrzebnym wydaniem pieniędzy na zgłoszenie obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia.

Badanie znaku towarowego nie jest obowiązkowe, lecz rekomendowane.

 

Przed wprowadzeniem nowej marki lub nazwy firmy

Takie badanie znaku towarowego warto przeprowadzić też przed wprowadzeniem nowej marki produktu/usługi lub nowej nazwy firmy.

Badanie znaku towarowego powie, czy istnieją znaki wcześniejsze z którymi używanie naszej marki lub nazwy będzie kolidować – bo w takim przypadku właściciel znaku wcześniejszego może przeciwstawić się używaniu naszej marki / nazwy. Przeciwstawienie się używaniu polega przede wszystkim na wstąpieniu na drogę postępowania cywilnego i dochodzenia roszczeń (np. zaniechanie używania, odszkodowanie, wydanie bezpodstawnie uzyskanych korzyści, itp) – przed sądem.

 

BADANIE NA PODOBIEŃSTWO

Nie wystarczy jednak przeprowadzić badania znaku towarowego na identyczność. Wcześniejszy znak może stanowić przeszkodę używania naszego znaku nawet wówczas gdy jest tylko podobny, a nawet chroniony dla towarów jedynie podobnych do naszych. Dlatego konieczne jest badanie znaku towarowego również na podobieństwo.

 

SPRAWOZDANIE Z BADAŃ

Wynikiem badania znaku towarowego jest sprawozdanie z badań, w którym opisujemy ewentualne ryzyko związane z istnieniem znaków towarowych wcześniejszych oraz przedstawiamy rekomendację w zakresie używania i ochrony znaku Klienta na danym terytorium.

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Zapytaj nas o ofertę na badanie Twojego znaku – napisz nam dla jakich towarów / usług i na jakim terytorium Twój znak będzie używany.

Pozostałe usługi

Cieszymy się wieloletnim zaufaniem licznego grona Klientów, między innymi przedsiębiorstw, których loga widnieją na niniejszej stronie.

Wzory przemysłowe (design)

Ochrona wzornictwa produktu, designu

Patenty

Potrzebujesz badań patentowych?

Chcesz chronić swoje rozwiązanie techniczne?

Zwalczenie nieuczciwej konkurencji

doradztwo w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji, sporządzenie wezwań, prowadzenie sporów