Monitoring znaku

Monitoring znaku

URZĄD NIE BADA ZNAKÓW WCZEŚNIEJSZYCH

 

Urząd nie odmówi „z urzędu” rejestracji znaku, identycznego lub b. podobnego do naszego znaku – takie mamy przepisy prawa.

Odmówić może jedynie wtedy, gdy to my wniesiemy uzasadniony sprzeciw, w terminie 3 miesięcy od daty publikacji zgłoszenia znaku.

Istnieje więc ryzyko, że podmiot trzeci uzyska ochronę na znak towarowy w wysokim stopniu podobny lub nawet identyczny z naszym znakiem.

Jeśli nie wniesiemy w terminie sprzeciwu , to będzie można w później złożyć wniosek o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy – jednak procedura unieważnieniowa jest droższa niż sprzeciwowa, a taki wniosek o unieważnienie może spotkać się z zarzutem przedawnienia.

 

CEL MONITORINGU ZNAKU TOWAROWEGO

Monitoring znaku towarowego służy jako system alarmowy. Ma na celu „wyłapywanie” takich niosących zagrożenie zgłoszeń.

Poprzez monitoring znaku towarowego pilnujemy, czy ktoś nie próbuje na siebie zarejestrować naszego znaku – a jeśli to się zdarzy, mamy możliwość zadziałania w terminie i wniesienia sprzeciwu.

Pośrednio, monitoring znaku towarowego daje nam informację, że inny podmiot może używać lub może planować używanie znaku identycznego lub myląco podobnego do naszego znaku – a jeśli tak  się zdarzy, mamy możliwość podjęcia działań przeciwko temu podmiotowi, np. wezwania go do zaniechania naruszeń, a nawet wejścia na drogę sądową (co wiąże się z kosztami).

 

 

Nasza kancelaria świadczy odpłatne usługi monitoringu znaku towarowych.

Zapytaj nas o ofertę na monitoring Twojego znaku.

Pozostałe usługi

Cieszymy się wieloletnim zaufaniem licznego grona Klientów, między innymi przedsiębiorstw, których loga widnieją na niniejszej stronie.

Wzory przemysłowe (design)

Ochrona wzornictwa produktu, designu

Patenty

Potrzebujesz badań patentowych?

Chcesz chronić swoje rozwiązanie techniczne?

Zwalczenie nieuczciwej konkurencji

doradztwo w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji, sporządzenie wezwań, prowadzenie sporów